More

  Bir yaşam tarzı olarak; Kapsül Gardırop

  Her sabah içinde rahat hissettiğin bir kıyafet bulmakta zorlanıyor musun? Daha da beteri, giyecek hiç bir şeyin olmadığını mı düşünüyorsun? Merak etme, yalnız değilsin! Kapsül bir gardırop oluşturmak, özenle seçerek satın aldığın kıyafetlerle kendini dünyaya sunmana yardımcı olacaktır. 🙂

  Kapsül Gardırop Nedir?

  Kapsül gardırop, birbirini tamamlayan çok çeşitli kombinasyonlar yapabileceğiniz giysi parçalarıdır. Bunlar genellikle modası geçmeyen ve ağırlıklı olarak nötr renklerden seçeceğiniz klasik parçalardır. Kapsül gardırop, küçük bir giysi seçkisi olarak büyük işler başarır 🙂

  Neden Bir Kapsül Gardıroba Sahip Olmalısınız?

  Daha Az Karar Yorgunluğu

  Karar yorgunluğunu duydunuz mu? Beynimiz gün içinde sadece belirli sayıda karar vermeye programlanmıştır. Ondan sonra yoruluyor ve daha fazla karar vermek için mücadele ediyoruz. Kapsül gardırop sahibi olmak, daha az giysiye sahip olduğunuz, birlikte iyi çalıştıkları ve onları sevdiğiniz anlamına gelir.

  Böylece sabah hazırlanırken gün içinde ne giyeceğinizi seçmek sizin için daha kolay oluyor, bu yüzden karar yorgunluğunuza katkıda bulunmuyor!

  Daha Fazla Zaman

  Öte yandan, küçük ve mutlu bir gardırobun olması size çok zaman kazandırır! Tarzınızı ve sizin için neyin iyi olduğunu bildiğiniz için, tam olarak ne satın almanız gerektiğini bilirsiniz.

  Mağazaya gitmek veya çevrimiçi bir parça sipariş etmek hızlı bir işlemdir ve boş yere alışveriş yaparak zaman kaybetmezsiniz. Ve daha önce de yazdığım gibi, giyecek hiçbir şeyiniz olmadığını düşünerek yığınları ve giysi yığınlarını kazarak zaman kaybetmezsiniz.

  Daha Sürdürülebilir

  Kapsül gardırop, dolabınıza yaklaşmanın sürdürülebilir bir yoludur. Çoğunlukla yıllarca giyeceğiniz, modası geçmeyecek zamansız parçalara sahipsiniz.

  Çok fazla kıyafetiniz olmadığı için sahip olduğunuz her parçayı giyiyorsunuz, böylece hiçbir kıyafet boşa gitmesin. Kapsül gardırop sahibi olmayı seçen kişiler, genellikle uzun ömürlü ve çok savurgan bir sektör olan hızlı modadan kaçınan kaliteli parçalara da yatırım yaparlar.

  Para Biriktirmenize Yardımcı Olur

  Ayrıca çok paradan tasarruf edebilirsiniz! Kapsül gardırobunuz olduğunda, kıyafetleriniz değiştirilebilir ve çok yönlü olduğu için sık sık alışverişe gitmek zorunda kalmazsınız. Bu, onları birden çok kez giydiğiniz ve düzenli olarak giymeyeceğiniz parçaları satın almadığınız anlamına gelir.

  Daha Az Stres

  Kapsül gardırop, genel olarak hayatınızda daha az stres anlamına gelir. Size uymayan giyim parçaları için stres yapmanıza gerek yok. Daha az kıyafetiniz olduğu için daha az bakım ve onarım da vardır. Bakımı kolay olan kıyafetleri seçme olasılığınız daha yüksektir ve seyahate çıktığınızda ve ev değiştirdiğinizde bavul hazırlamanız daha kolaydır.

   

   

  En Son Makaleler

  İlgili Makaleler

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz