More

  En Ucuz Tatili Arayanlara: Kamp Yapılacak En İyi 3 Yer!

  Zorlaşan yaşam standartları ve günden güne artan maliyetler hepimizin belini büktü. Bu doğru. Ama yazın gelmesiyle hala içimizde birisi “Tatil! Tatiiill!” diye bağırıyor. Yıl içinde yaşanan bütün o stres, yorgunluk bir şekilde atmamız gerekiyor. Bunun en düşük maliyetli yolunu arayanlara en mantıklı öneri kamp yapmak! Eğer doğayla iç içe olmayı seviyorsanız. Ve 5 yıldızlı otel konforu aramıyorsanız kamp yapmak tam size göre! En ucuz tatil arayanlara kamp yapılacak en iyi 5 yer önerisiyle geldik. Eğer merak ediyorsanız sizi şöyle alalım…

  Kamp Yapılacak Yerler

  1-Kabak Koyu – Muğla

  ilk olarak, kabak koyu. Muğla Fethiye’nin doğa güzellikleri arasında yer almaktadır Kabak. Koyda doğal hayatı koruyabilmek için otel yerine kamp alanları ve ağaç evler yapılmış. Üstelik kabak koyu dünyanın en iyi trekking parkurlarından birine de sahip. Ayrıca, 513 kilometre uzunluğundaki likya yolu üzerinde bulunur.

  Kabak Koyu, Fethiye’ye 33 kilometre, Ölüdeniz’e 17 kilometre, Kelebekler Vadi’sine ise 4 kilometre mesafede. Fethiye otogarından Faralya dolmuşlarına binerek ulaşabilirsiniz.

  2- Kelebekler Vadisi – Muğla

  İkinci olarak, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz beldesi sınırlarında kalan bir cennet alanıdır. Boyu 350 metreyi bulan sarp kayalıklarla çevrilidir. En önemlisi de, 80’den fazla kelebek çeşidine ev sahipliği yapar. Kaplan kelebeği de burada görülmüştür. Öte yandan çerisinde bir şelale de bulunur. Şelale, Faralya Köyü içinde kaynağı bulunuyor. Ayrıca 50 metrelik yükseklikten vadiye dökülüyor.

  Kamp alanında yapılan konaklamalarda sabah 08.00 ila 10.00 arasında açık büfe kahvaltı servisi mevcut. Akşam yemeğini ise 20.00-22.00 arasında alabilirsiniz. Sabah ve akşam sunulan yemekler fiyatlara dahil. Ayrıca kamp alanı şartlarına göre son derece kaliteli yemeklerin çıktığı hizmetler, öğle saatlerinde de snack büfe şeklinde sunuluyor.

  Vadide ayrıca bir de mini market hizmet veriyor.Buradan vadide geçirdiğiniz süre için bazı ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün Öte yandan, Kumsalın sonuna ilerlediğinizde bir balık evi bulunuyor. Akşam yemekleri için balık tercih ederseniz buraya da gelebilirsiniz.

  3- Mavi Göl – Giresun

  Son olarak, karadeniz’in giresun ilinde bulunan Mavi Göl son yıllarda turizme kazandırılmış bir yer. Trabzon Giresun karayolundan Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı’na sapılarak gidebilirsiniz. Baştan söylemek gerekiyor ki araçsız giderseniz oldukça zor olur ulaşımınız.

  Üç adet gölün birleşimiyle oluşan Sodalı Göl. Karadeniz’in ilk ve tek sodalı gölüdür. Bölgede çeşitli bitki türlerinin yanı sıra travertenler de bulunur.

  Yalnız bölgede Kamp Alanı yok, tabii kamp yapmak yasak değil. Bir dere kenarına konuşlanıp oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.

  En Son Makaleler

  İlgili Makaleler

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz