More

  Hamile modası

  Hamilelikte klasikleşmiş bol, vücut hatlarını öne çıkarmayan, koyu renk parçaları tercih etmek artık geride kaldı. Özellikle 2021-2022 yıllarında pek çok blogger ve ünlü çocuk sahibi olmaya karar verdi. Dolayısıyla hamile modası için bize de onların stilini takip etmek kaldı.

  Önceki yıllara göre çok daha iddialı ve alışılagelmişin dışında olan hamilelik stili adeta yeni bir moda akımı haline geldi. Ve oldukça cesur görünüyor. Vücudu saran elbiseler, kısa üstler, vücut takıları hamilelik stiline farklı bir bakış açısı getiriyor. Ünlü isimler de hamilelikleri sırasında kendi tarzlarını ortaya koyarak bunu en iyi şekilde gösteriyorlar.

  Bunun yanı sıra, hamilelikte nü fotoğraf çektirmek ise hamile modası nda oldukça yaygınlaşmaya başladı. Bunun en çarpıcı örneklerinden bir tanesi de Demi Moore’du. Vanity Fair’in kapağı için verdiği pozla derginin satış rekorları kırmasını sağlamıştı. Şimdilerde ise bu görevi bloggerlar, e-girller ve yine tabii ünlü isimler üstleniyor diyebiliriz. Örneğin Gigi Hadid’in hamileliğinde verdiği pozlar nü sayılmasa da muhteşem gözüküyordu.,

  Ünlüler Dünyasında Hamile Modası – Stilleri

  Öte yandan, hamilelik; “göbeği” oldukça normalleştirdi. Güzel kadınlarımız da dar ya da göbek açık kıyafetlerde normalde olduğundan daha rahat hissetmeye başladı. Öte yandan Rihanna sayesinde yükselişe geçen #bellyout trendi kırmızı halıda da görüldü üstelik. Yani Rihanna’nın hamileliğini duyurduğu günden doğurduğu sürece dek göbeğini gizlemek yerine, daha ön planda tutması pozitif etki yarattı. Aslında tilinin arkasında aslında başka anlamlar da gizliydi. Mesela her ne kadar bedeni büyük bir değişim geçiriyor olsa da, Rihanna bunu saklamak yerine gurur duymayı seçtiğini de gösterdi.  Rihanna gibi göbeğini gizlemek yerine, göstermeyi tercih eden Adriana Lima da #BellyOut trendine 2022 Cannes ve amFar kırmızı halısında katıldı. 2022 yılında yükselişe geçen bu trende sıklıkla olmasa da geçmiş dönemlerde de rastlamıştık. 2022 Cannes kırmızı halısında yine hamileliğini gördüğümüz Nabilla Benattia da sraplez göbeği açık elbisesiyle çok konuşuldu. Biz çok yakıştırdık.

  Bedenimiz nasıl bir süreçten geçiyor olursa olsun, o bizim evimiz. Psikolojik olarak yıpranmış, biraz kilo almış, biraz kilo vermiş olabiliriz. Bu bedenimizi gizlememiz, ondan utanmamız için bir sebep hiç değil! Evet bedenimiz evimiz ve onun içinde yaşamayı sevmeyi, keyif almayı öğrenmeliyiz. Hamilelik kilolarıya da göbeği utanmak için değil, kutlamak, kucaklamak, gurur duymak için var! Hadi bugünden itibaren siz de hamile modasına katılın! Kadın olmak kolay bir iş değil nihayetinde 🙂

   

  CANNES, FRANCE – MAY 18: Adriana Lima attends the screening of “Top Gun: Maverick” during the 75th annual Cannes film festival at Palais des Festivals on May 18, 2022 in Cannes, France. (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images)

  En Son Makaleler

  İlgili Makaleler

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz