More

  Fransız Stili Dekorasyon Yapmak

  Fransız Country tarzda dekorasyona sahip bir evde kim yaşamak istemez ki! Sıfırdan bir ev döşeyecekler için de, eski eşyalarıyla bir farklılık yaratmak isteyenler için de uygulaması oldukça basit bir stil aslında. Çünkü Fransız stili dekorasyon çok Katı kuralları olan bir akım değil. Tıpkı geleneksel dekorasyonda olduğu gibi aslında aşina olduğumuz bir ev sunuyor. İhtişamlı fakat pahalıya kaçmayan, olabildiğince zarif bir ev isteyenler için ideal bir tarz. Ferah bir ev dendiğinde akla gelen birkaç stilden biri Fransız stili. Şimdi neler yapabileceğinize madde madde bakalım…

  Fransız Stili Bir Ev İçin 8 İpucu:

  • Şık Avizeler

  Hem yatak odanız hem de oturma odası için kullanabileceğiniz aksesuarlardan biri şık avizeler. Eskiden anne babalarımız evlendiklerinde büyük ihtişamlı avizeler alırlardı. Eğer bir kenara atılmış, elmas kesim, oldukça pahalı olduğuna emin olduğunuz avizeler varsa atmayın! Fransız eviniz için oldukça güzel bir dokunuş olabilirler!

  • Vintage Dokunuşlar

  Fransız stili dekorasyon un en önemli hatta kilit noktası eski ve yeni uyumu diyebiliriz. Burada çok ince bir çizgi var. Eviniz ne çok eski ne de çok yeni görünmeli. Örneğin, vintage bir dresuar üzerine modern geometrik formda bir ayna koyarak bunu sağlayabilirsiniz.

  • Beyaz ve Nötr Tonlar

  Duvarlarınızda olabildiğince beyaz ve nötr tonlar kullanmaya çalışın. Fransız ilhamının biraz da kaynağı ferah hissettiren evlerdir. Beyaz mekanı daha geniş gösterdiğinden iç açıcı bir etki sağlar. Nötr bıraktığınız duvarlara aynı renk duvar çıtası ekleyerek daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

  • Yaşanmışlık ve Huzur Hissi

  Bu tarz dekorasyonun anahtarlarından biri de yaşanmışlık hissini sağlaması. Eski ve yeninin uyumu işte bu yüzden bu kadar önemli. 

  • Altın detaylar

  Beyaz ve nötr bırakılan duvarlar tamamlanma ihtiyacını altın aynalar ya da aksesuarlar ile kapatabilir. Gold detaylar hem zenginlik hem de zarafet katacak öğelerden.

  • Banyo ve Mutfak 

  Fransız country tarzın en uyumla uygulanacağı yer aslında banyo ve mutfaklar. Bu tarz banyolarda akla ilk gelen şey olan ayaklı küvetler, bir banyonun havasını anında değiştirebiliyor. Eğer küveti değiştiremiyorsanız, lavabonun yanına yerleştireceğiniz hasır sepetler, cam şişeler ve metal vazoların içindeki lavanta gibi hoş kokulu çiçeklerle de banyonuzda Fransız kırlarından esintiler yaratabilirsiniz. 

  En Son Makaleler

  İlgili Makaleler

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz