More

  Disney Plus Artık Türkiye’de!

  Türkiye son 8 yılda dijitalleşmenin etkisiyle birçok dizi ve film platformuna ev sahipliği yapmaya başladı. Öncülüğü Netflix’in yaptığı bilinen sektör daha sonra başka platformları da geliştirdi. Blutv, Puhutv, AmazonPrime ve en son Acun Medya kuruluşu olan Exxen hayatımıza girdi. Şimdi de rekabeti daha da arttıracak Disney Plus artık Türkiye pazarına girmiş bulunmakta. 

  Yukarıda bahsettiğimiz tüm bu platformların belli birer ücreti bulunmakta. Genellikle aylık ve yıllık planlanan ücretler Disney Plus için de aylık 34.99tl olarak belirlendi. Yıllık planda ise 2 ayın ücretini almıyor. Yani 349,90 tl olarak görünüyor.

  Öte yandan, çocukken çoğumuzun Disney Channel dizileriyle büyümüş olması aklımıza tek bir soru getirdi. Zevkle izlediğimiz o yapımlar Disney’in dijital platformunda da olacak mı? Cevap ise gecikmedi! 14 Haziran itibariyle Türkiye yayınına başlayan platformda küçükken izlediğimiz nerdeyse tüm yayınlar mevcut! Üstelik çok fazla hayranı olan başka diziler de var.

  Disney Plus İçerikleri neler?

  Cruella” ve “Enkanto” gibi gişe rekorları kıran, en yeni canlı aksiyon ve animasyon filmleri. Pixar’ın dahi yaratıcılarından, her yaştan izleyici için “Luka” ve “Soul” gibi iç ısıtan hikayeler. Marvel Studios’dan mutlaka görülmesi gereken “Loki”, “Hawkeye” ve “WandaVision” gibi orijinal içerikler. “Obi-Wan Kenobi” ve “The Mandalorian” gibi uzak galaksilerin hikayeleri. Korkusuz National Geographic kaşifleri eşliğinde aydınlatıcı belgeseller de var. Öte yandan, herkesin konuştuğu “The Dropout”, “How I Met Your Father” gibi orijinal içerikler ve tabii çok severek izlediğimiz “How I Met Your Mother” da Disney Plus’ta.

  Bunların yanı sıra, Disney Plus Türkiye için yeni ve orijinal Türk yapımları da barındıracağını duyurdu. Bunlardan ilki ise ”Kaçış”. Orijinal yapımlar için oldukça ünlü isimlerle anlaştı Disney. Bunlardan bazıları: Hande Erçel, Eda Ece, Halit Ergenç, Aras Bulut İynemli ve Can Yaman. 

  Öte yandan dijital pazarın televizyon dizi sektörünü kötü yönde etkilediği de yadsınamaz. Haftalık film süresi uzunluğunda çekilen diziler arka planda rejiyi ve ekibi çok yoruyor. Bunun yanında, uzun bakışma sahneleri artık izleyiciyi içerisine almakta zorlanıyor. Son olarak, Disney Plus Türkiye pazarında neler yapacak hep birlikte göreceğiz.

   

  En Son Makaleler

  İlgili Makaleler

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz