More

  Sizi çocukluğunuza döndürecek 5 Disney filmi!

  Küçükken televizyonun ve belki bilgisayarın (şu ankilerle yarışmasa da) var olduğu döneme denk gelenler. Evet ben de onlardan biriyim. Bu yazı sizin için, eminim gördüğünüzde içiniz ısınacak. Çünkü ufacık birer çocukken hepimizin çok sevdiği Disney yapımı filmler vardı. Aslında vakit geçirmemizi sağladı Disney Filmleri, ama aynı zamanda hayatı da kısmen onlardan öğrendik. Kaçırılan prensesler, prensesi kurtaran şövalyeler, sonsuza dek mutlu yaşadılar cümleleri… Hayal dünyamıza aslında bu filmlerle biçim verdik. Şimdiki çocuklar diye cümleye başlamak istemesem de belki de onların dünyasına ayak uyduramadığım için böyle devam edeceğim. Şimdiki çocuklar televizyonda bir filmin saatini beklemeyi bile bilmiyorlar maalesef. Çünkü ellerinde kocaman bir derya olan internet var. İstedikleri şeyi istedikleri saatte izleyebiliyorlar. Sırf bu yüzden bile belki bizi ve hayatı kavramada sorun yaşıyor olabilirler… Neyse. Biz dönelim asıl konumuza.

  İşte İçinizi Isıtacak O Disney Filmleri:

  1- Pocahontas

  Benim çocukken izlemekten asla sıkılmadığım Disney Filmleri nden biri. 1995 yapımı film aslında Amerikan yerlisi bir kadın olan Pocahontas’tan esinlenilerek yapılmıştır. Pocahontas filmde özgür ruhlu bir prensestir. İki farklı kültürden iki grup arasında bir orta yol bulup barış sağlamaya çalışmaktadır.

  2- Küçük Deniz Kızı

  Çok yüksek bir ihtimalle çoğu kız çocuğunun gözlerini kocaman açarak dikkatle izlediği hatta adeta hipnotize olduğu bir film Küçük Deniz Kızı. Bir cadının kara büyüsü ile sesi elinden alınır, prens için gerçek bir kadın gibi bacaklara ve ayaklara sahip olmak ister…

  3- Peter Pan

  Tabii ki hepimizin ismini bildiği Peter Pan’a listede yer vermemek olmazdı. Kendisi büyümeyi reddeden haylaz bir çocuktur. Bitmeyen çocukluğunu, Varolmayan Ülke (Neverland) adındaki küçük adada, Peri arkadaşı Tinker Bell ve Kayıp Çocuklar adlı çocuk çetesiyle geçirmektedir. Maceradan maceraya atılıyor ve Korsan Kaptan Hook ve mürettebatı’na meydan okuyor.

  4- Winnie The Pooh

  100 Hektar Ormanı’nda yaşayan 5 kahramanı konu alan bir film Winnie The Pooh. Bir uyuşuk eşeğimiz var: Eeyore. Balı çok seven ayı Winny, küçük korkak Piglet, zıp zıp kaplan Tigger ve son olarak titiz bahçıvan Tavşan. Aslında bütün karakterler Christopher Robin adlı bir çocuğun hayali arkadaşları. Daha sonraları 5 farklı psikolojik rahatsızlığı da temsil ettiği söylendi.

  BONUS: Nispeten daha “Yeni Nesil” filmler:

  5- Camp Rock

  6- Lemonade Mouth

  Ve tabii bence en iyisini sona sakladım…

  7- High School Musical

  En Son Makaleler

  İlgili Makaleler

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz