More

  Mavi Ekran Vermenize Neden Olacak 5 Bilim Kurgu Filmleri

  Son zamanlarda yemek yerken ne izleyeceğim diye düşünenlere bir içerik üretmeye karar verdim. Kafanızı tamamen boşaltacak, belki de üzerine 40 dakika düşünmenizi sağlayacak filmleri sıralayacağım. Bilim kurgu filmleri her zaman en ilgi çekici filmler arasında yer almıştır. Gündelik hayatın sorunları yerine bir garip şeyler düşünmek hepimize iyi gelir diye düşünüyorum. Popcorn’larınız hazır, koltuklarınız dik ve güneşlikleriniz kapalıysa hazır olun, başlıyoruz…

  Gelmiş Geçmiş En İyi 5 Bilim Kurgu Filmi

  1- Başlangıç (Inception)

  Başlangıç, Christopher Nolan’ın yazdığı bir ABD bilim kurgu filmleri filmidir. Filmde Dom Cobb rolünde Leonardo Di Caprio oynamakta. Dom Cobb oldukça yetenekli bir hırsız. Yeteneği ise insanların rüyalarına sızıp gizli bilgileri deşifre etmek. İzleyenleri “acaba böyle bir şey mümkün olabilir mi?” Diye düşündüren filmin beyin yakacağından emin olabilirsiniz.

  2- Kader (Predestination)

  Daha önceden duymayanlar için, film aslında Dede Paradoksu dediğimiz konuyu işlemekte. Kemal kutusu şeklinde bir zaman makinesiyle yolculuk eden bir adamı konu alıyor. Öte yandan, dede paradoksunda aynı kişi kendisinin hem dedesi, hem annesi, hem çocuğu hem de babası olabilir mi sorusunun cevabı aranıyor. Her dakikasında mavi ekran verdiren bu filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.

  3- Yıldızlararası (Interstellar)

  Interstellar öyle bir film ki, filmi izledikten sonra girip arka planda görmediğiniz ya da farketmediğiniz şeyleri okuduğunuzda şok oluyorsunuz. Filmde özet olarak bir grup astronotun bir solucan deliğinden geçerek insanlar için yeni bir dünya bulmaya çalışması anlatılıyor. Bu filmi izlerken zaman kavramını unutun. Öyle bir şey filmin sonunda kalmıyor zaten… 

  4- Vol-i (Wall-e) 

  Bilim Kurgu Filmi demişken Wall-e’den bahsetmemek olmazdı. Aile bireylerinizle hep beraber izleyebileceğiniz hem fantastik hem acıklı bu film aslında bana E.T.’yi anımsatmıştı ilk izlediğimde. Film uzak bir gelecekte geçmekte. İnsanoğlu dünya çok kirlendiği için gezegeni terk etmiştir. Geride bırakılan gezegeni temizleme görevi ise sevimli robot Vol-i’ye kalmıştır.

  5- 12 Maymun (Twelve Monkeys)

  12 maymun gerçekten bomboş bir zamanda bomboş bir kafayla izlemeniz gereken bir film. 1995 yapımı bu filmde zaman sıkışması konu alınıyor. 2035 yılında bir mahkumun dünyanın sonunu getiren bir virüsü bulmak için zamanda geriye gitmesini anlatan filmi izledikten sonra “ben şimdi ne izledim ya?” Diyeceğinizden eminim. 

   

  En Son Makaleler

  İlgili Makaleler

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz