More

  Barış Akarsu’nun Hayatı Film Oluyor

  Barış Akarsu rock müzik sanatçısı ve oyuncuydu. 29 Haziran 1979’da Amasra’da dünyaya gelen Akarsu, küçük yaştan itibaren müzikle ilgilenmeye başlamış birçok enstrüman çalmayı öğrenmişti. Daha sonraları, lise yıllarında yelken sporuyla ilgilenmeye başlamıştı. Barış Akarsu, 2004 yılında “Akademi Türkiye” adlı şarkı yarışmasıyla tanınmıştı. “Yalancı Yarim” dizisiyle şöhretini pekiştirmişti. Şimdi ise Barış Akarsu’nun hayatı film oluyor.

  Tüm Türk halkı tarafından ve pek tabii birçok farklı ülkeden tanınmıştı. Oyunculuğu ve müzisyenliği ile oldukça büyük bir hayran kitlesine kısa bir sürede ulaşmayı başarmıştı. Daha sonra Akarsu, film çekimleri için gittiği Bodrum’da 2007 yılında elim bir trafik kazasında maalesef aramızdan ayrılmıştı. Ve aynı kazada 7 yıllık sevgilisi Zeynep Koçak da hayata gözlerini yumdu. Uzunca süren birlikteliklerini kazadan hemen önce evlilikle taçlandırma kararı almışlardır. Fakat ne yazık ki bu hayallerini gerçekleştirme fırsatı bulamadılar.

  Bunun yanı sıra Akarsu’nun oynadığı Yalancı Yarim dizisinde başrolleri paylaştığı ünlü oyuncu Merve Sevi de Ünlü müzisyen&oyuncunun ölümünün ardından Akarsu ve Koçak ile ilgili “onları ölüm bile ayıramadı” açıklamasını yapmıştı.

  Ünlü ismin zamansız gidişi herkesi büyük hüzne boğdu. Bugün ise, onun anısını yaşatmak ve sevenlerine bir kez daha hatırlatmak için hayatı bir senaryoya dönüşüyor. Barış Akarsu’nun hayatı film oluyor. Bunu bilmek biz sevenlerini oldukça mutlu etti. Aynı zamanda gözlerimizi tekrar doldurdu.

  Filmin detaylarına ve oyuncu kadrosuna geçecek olursak;

  Filmin isminin “Barış Akarsu Merhaba” olması planlanıyor. Çekimleri önümüzdeki hafta başlayacak olan filmin yapımcılığını Özgür Tari üstleniyor. Senaryosunu Mert Dikmen ve Can Anar’ın kaleme aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Mert Dikmen oturacak.

  Ayrıca film, Akarsu’nun hayatına ait 3 dönemin anlatılacağı bir film olacak. Filmde Barış Akarsu karakterine ünlü oyuncu İsmail Ege Şaşmaz hayat verecek.

  Barış Akarsu

  Sevgilisi rolünde oynaması planlanan isim ise Aslı Bekiroğlu’ydu. Ancak geçen gün magazin muhabirlerinin filmle alakalı bazı sorular sorması üzerine Akarsu’nun hayranlarını kızdıracak bazı cümleler söylediği iddiası ortaya atıldı. Bunun üzerine Bekiroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Spoiler vermemek için heyecanlandığını, kimseyi kırmak istemediğini ve yanlış anlaşıldığını belirtti. Dolayısıyla filmin oyuncu kadrosundan çekildiğini söyledi.

  Öte yandan, filmde Akarsu’nun babasına Hüseyin Avni Danyal, dedesine Metin Coşkun hayat veriyor. Bunun yanında kardeşine Aslıhan Kapanşahin, yakın arkadaşlarına ise Burak Satıbol ve Aytaç Uşun hayat verecek.

  En Son Makaleler

  İlgili Makaleler

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz