More

  Giyim alışveriş lerinizde işinizi kolaylaştıracak 10 bilgi!

  Hemen herkes alışverişe hayatında ihtiyaç duyar. Kimi teknolojik cihazlar için, kimi kıyafet alışverişi için günlerini, saatlerini harcar. Herkesin yaptığı bir şey var ki o da tabii ki ev alışverişi. Yani herkes bir şekilde alışveriş yapıyor. Öte yandan kadınlar için -ve tabii geneli olmasa da erkekler için- oldukça önemli bir konu var ki o da giyim alışverişi. Bazen çoğumuz için bir pantolon denemek eziyet olabiliyor. Öte yandan bazen o kadar çok mağaza gezmek zorunda kalıyoruz ki ne alacağımızı unutuyoruz. Dolayısıyla kolayca alışveriş yapabilmek için. Saatlerini günlerini harcamamak isteyenler için bazı ufak tavsiyelerde bulunacağım bu yazıda. Eğer merak ediyorsanız okumaya devam edin…

  10 Alışveriş Hilesi:

  1- Gördüğünüz her indirim gerçek bir indirim olmayabilir. Mağazalar bazen ürün satışını artırmak için önce fiyat yükseltip sonra düşürebilir.

  2- Pantolon alırken illa denemeniz gerekmez. Pantolonun bel kısmını boynunuza sararak eğer tam sarıyorsa belinize de oturacağını anlayabilirsiniz.

  3- Kıyafet bedenleri markaya göre değişiklik gösterebilir. Yani bir markada 34 beden bir etek size tam oluyorken diğer markada 36 tam olabilir.

  4- Satış bölümlerini bilerek dağıtıyor olabilirler. Yani bir mağazada kıyafetler sepetlerde, kabinlerde ya da yerlerde ise bu çok talep olduğunu göstermeyebilir. Bir çeşit satış stratejisi.

  5- Bazı markalar istedikleri kar hacmine ulaşabilmek için aynı ürünü farklı bir kumaştan (yani ucuza mal ederek) üretebilir ve bunu da outlet olarak satabilir.

  6- Bir kıyafeti beğendiğinizde dolabınızdaki diğer ürünleri düşünün. O parçayı kaç farklı kıyafetinizle kombin yapabilirsiniz? Eğer 5ten fazla yapamıyorsanız o ürünü satın aldıktan sonra hiç giymeyebilirsiniz.

  7-Öte yandan, alış verişe çıkarken yanımızda fikirlerine güvendiğimiz birini götürmekte fayda var. Bazen kıyafet seçmek kendi kendimize çok zor olabiliyor. Bu noktada açık sözlü ve güvenilir bir arkadaşın faydası olabilir.

  8- Alışverişe çıkmadan dolabınızı gözden geçirmekte fayda var. Hangi tür kıyafete ihtiyacınız olduğunu bilirseniz alacağınız şeyi seçmek kolaylaşabilir.

  9- Ayrıca, alışveriş denince akla sadece bir şeyler almak geliyor olsa da vermek de bir seçim olabilir. Eski kıyafetlerinizi bazı uygulamalar üzerinden satabilirsiniz örneğin. Ya da 2. El kıyafet alan yerlere satabilirsiniz. Eğer dolabınızda 9 aydan fazla giymediğiniz bir kıyafetiniz varsa onu artık giymeyeceksiniz demektir. Bunlardan başlayabilirsiniz.

  10- Son olarak, Vücudunuzu tanımak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Size ne tür kıyafetlerin yakıştığını bilirseniz daha az vakit harcayabilirsiniz.

   

  En Son Makaleler

  İlgili Makaleler

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz