More

  Bir Moda İkonu Gibi Gözükmenizi Sağlayacak 10 Stil Önerisi

  Son yıllarda sosyal medyanın yükselişiyle influencer’lık bir meslek haline geldi. Influence kelimesi ingilizcede “etkilemek” manasına geliyor. E tabii bu da tüm influencerların stillerinden ilham almamızı sağlıyor. Modayı hafta hafta, hatta gün gün takip edebilmemizi sağlayan sosyal medya bizim de stil sahibi olmamızı zorunlu hale getiriyor. Korkmayın! Bu yazımızda bir moda ikonu gibi gözükmenizi sağlayacak 10 stil önerisi ni sizinle paylaşıyor olacağız.

  1. Stratejik Dekolte Kullanın

  Vücudumuzun belli bölümlerinde dekolte vermek, diğer yerleri ise kapatmak bize gizem katabilir. Örneğin; sırt dekoltesi vermek isterseniz göğüs ya da bacak dekoltesi vermemek gibi.

  2. Vücut Şeklinizi Kabul Edin

  Vücudunuzu iyi tanımak önemli. İnternette vücut şekilleri araması yaptığınızda kendinizin hangisi olduğunuzu kolayca  bulabilirsiniz. Öte yandan, ister kilolu, ister zayıf olun, giydiğini kıyafeti kendinize yakıştırın önce. Bedeninizle mutlu olun. Kilolu biri dar kıyafet giyemez diye bir şey yok! Belki koyu renk tercih etmek sizi muhteşem hissettirebilir. Diğer yandan zayıf olduğunu düşünen biri iseniz açık renk kıyafetler sizi daha mutlu edebilir. 🙂

  3. Dolabınıza Siyah Bir Elbise Ekleyin

  “Little black dress” tüm zamanların en kurtarıcı parçasıdır! Uzun bacaklara sahip olmanız, ya da kısa boylu olmanızın bir önemi yok. Küçük siyah bir elbise her boya ve vücut şekline uyacaktır. Altına bir sneaker ve üstüne bir bomber ceket ile giyildiğinde spor, casual olur. Kahve içmeye gidebilirsiniz. Altına bir stiletto üzerine bir oversize bir blazer ise gecenin yıldızı olabilirsiniz! Pek çok farklı şekilde kombinleyebileceğiniz bu parça dolabınızda kesinlikle olmalı!

  4. Birden Fazla Kolye Takın

  Son zamanların trendlerinden biri de bol bol kolye takmak. Yazılı, madalyon, zincir. Hepsini bir arada takmanın stilinize stil katacağından emin olabilirsiniz!

  5. “Nude Ayakkabılar” deneyin

  Nude ayakkabılar tüm zamanların en yardımcı parçalarından. Eğer kısa boyluysanız nude ayakkabılar boyunuzu uzun gösterir. Eğer uzun boyluysanız bacaklarınızı ortaya çıkarır. Renkli bir elbise giydiniz ve altına hangi renk tercih edeceğinizi bilmiyorsunuz… Biz biliyoruz! Kesinlikle Nude ayakkabılar!

  6. Renk Korkunuzu Yenin

  Bir moda ikonu gibi görünmenizi sağlayacak 10 stil önerisi nden 6. sında sıra! Her zaman siyah giyen arkadaşlara hepimiz sahibizdir. Bir yerden sonra onlar için de sıkıcı olduğuna eminiz. Özellikle kış günlerinde herkes koyu renkler tercih ederken giyeceğiniz renkli parçalar sizi birer moda ikonu gibi gösterecektir.

  7. Kombininizi Patlatacak Tek Bir Parça Seçin

  Kombininizin her parçasının farklı özellikte ve dikkat çekici olması göz yorabilir. Ayakkabılarınızı ilgi çekici bir renk tercih edip kombininizi sade tutmak daha faydalı olacaktır.

  8. Bol ve Dar İkilisini Birlikte Tercih Edin

  Son 2 yılın en çok tercih edilen parçaları oversize parçalar olmaya başladı. Özellikle 2022 yılının modası bol pantolonlar üzerine dar crop toplar. İnce bel detayını ortaya çıkaran bu kombin bacak boyunu da olduğundan uzun gösteriyor. Öte yandan, oversize gömlekler de altına dar taytlar ve tayt şortlarla oldukça şık görünüyor.

  9. Satın Alırken Kombin Düşünün

  Mağazada gördüğünüz ve çok beğendiğiniz parçaları almadan önce bir düşünün. Dolabımda hangi parçayla bu ürünü giyebilirim. Bu ürünle farklı kaç kombin yapabilirim? Eğer 3’ten daha az kombn yapabiliyorsanız o ürünü almaktan vazgeçmenizi tavsiye ederiz.

  10. Vücut Takıları Kullanın

  Bir moda ikonu gibi gözükmenizi sağlayacak 10 stil önerisi nin son maddesi ise vücut takıları! Son yılların en gözdesi diyebiliriz. Vücut takılarını crop top ve düşük bel jean ile belinizde tercih edebilirsiniz. Ya da bir sırt dekoltesinde sırtınızda gösterebilirsiniz. Bunun stilinize stil katacağından emin olabilirsiniz.

  En Son Makaleler

  İlgili Makaleler

  Leave a reply

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz